2 Comments89 Views

Tvenkinių įveisimas dažniausiai atliekamas kovo pabaigoje – balandžio mėnesiais, kai vanduo įšyla iki 7-9 °C. Ankstyvesnis įveisimas netinkamas žuvims, nes joms kyla stresas, sumažinamas atsparumas ligoms ir tai gali sukelti jų žūtį. Ilgas įveisimo darbų atidėliojimas, kartu su temperatūros padidėjimu, pablogina žuvų transportavimo sąlygas, skatina žuvų ligų vystymąsi. Dažnai vėlyvas žuvų įveisimas

neįmanomas dėl įveisiamų žuvų trūkumo (žuvivaisos įmonės negali laikyti žuvų įveisimui ženkliai pakilus vandens ir oro temperatūroms). Mūsų įmonė prekiauja žuvų mailiumi visą įžuvinimo sezoną, nes mūsų mailius auga natūraliose vandens telkiniuose, kas ženkliai pagerina jo adaptaciiją.

Smulkiems augintojams patartina geriau auginti vieno amžiaus karpius metinukus arba dvimečius. Prie šio amžiaus karpių galima įveisti ir kitas žuvų rūšis, pvz.: hibridinių plačiakakčių jauniklius, tik atkreipti dėmesį, kad sudarytų ne daugiau kaip 20 % karpių masės. Labiau augmenija užžėlusiuose tvenkiniuose galima įleisti didesnių baltųjų amūrų (dvimečių), jų kiekis turėtų sudaryti 10 % įleistų karpių kiekio. Lydekų įleidimo į tvenkinį tankis priklauso nuo tvenkinyje esančių smulkių mažaverčių žuvų, todėl rekomenduojami įveisti paaugintus lydekų jauniklius arba metinukus.

Visais vandens talkinio įžuvinimo klausimais Jus pakonsultuos mūsų specialistai ir atsižvelgdami į Jūsų poreikius padės pasiekti geriausių rezultatų.

Share

2 comments

  1. 2 spalio, 2022 at 11:35 am
    Vygandas

    Sveiki. Turime tvenkinuką apie 3a dugnas molingas žolių nedaug. Tvenkiniui 4metai. Karosai ir sauliažuves gyvena. Norime pakeisti i vertingesnes žuvis. Gal starkius ungurius ar ka patarsite ir kiek. Manau reiktu ir plačiakakčiu bei amuru.

  2. 5 lapkričio, 2022 at 7:19 pm
    ana

    Sveiki,labai gaila, bet nemačiau Jūsų žinutės. Ar ar dar domina?

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Prisijunkite prie laukiančiųjų sąrašo Informuosime, kai prekė bus sandėlyje. Žemiau palikite galiojantį el. pašto adresą.